Letní program

Naše školka je pro vás otevřená i přes léto!
Má vaše školka přes léto zavřeno? Chcete si naši školku přes léto vyzkoušet? Během letních prázdnin mohou naši školku navštěvovat i děti, které do školky normálně nechodí.

Program je koncipován pro děti od 2,5 roku do 6 let

Máte nějaké otázky už teď? Neváhejte se na nás obrátit.

 

Program léto:

Cesta kolem světa (8.7- 12.7.2019)

Cesta kolem světa za týden? U nás je to možné :) Vydáme se s dětmi pomyslným vlakem do všech koutů světa. Poznáme, čím se vyznačují jednotlivé světadíly. Poznáme jejich obyvatele (lidé, zvířata, rostliny), významná místa, ale třeba i tradice a typické symboly. Dětem zábavnou formou představíme rozmanitost světa. Speciálně se zastavíme v Číně :) A aby děti na tuto cestu nezapomněly, máme pro ně připraveny cestovní pasy, kde si budou navštívená významná místa zaznamenávat. Nebude chybět spousta tematických her, ani pobyt na čerstvém vzduchu.

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

Fauna a Flora (15.7. – 19.7.2019)

Zvířata, květiny a přírodu děti milují. A my také. S námi si ji užijí opravdu naplno a ještě se při tom něco naučí. V tomto týdnu budeme s dětmi hlavně venku. S dětmi navštívíme lesy a zahrady, ve kterých si děti budou sbírat jahody a ostružiny, poznají a přivoní si k nejrůznějším květinám, formou hry poznají krásy lesa i jak se v něm chovat. Ze zvířat si ukážeme typické obyvatele lesa, ale třeba také zajímavé druhy hadů, ještěrů, aligátorů a želv z různých biotopů, od pouští po tropické pralesy. Navštívíme přírodovědnou stanici a tropické terárium.

Cena: 4 600 Kč*/týden 

 

Vesmír a hvězdná obloha (22.7. – 26.7.2019)

Vesmír a hvězdy fascinují všechny generace odjakživa. Nesou sebou něco tajemného, a to děti vždycky baví. Tento týden dětem přiblížíme vesmír i hvězdnou oblohu. Nebude chybět výroba sluneční soustavy. Děti se seznámí s významnými souhvězdími i znameními tradičního a čínského zvěrokruhu.

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

Sport (29.7. – 2.8. 2019)

Tento týden budeme maximálně v pohybu. Děti milují pohyb, alespoň většina, a my je v tomto chceme podporovat. V tomto týdnu si představíme a vyzkoušíme tradiční i méně tradiční sporty. Děti si vyzkouší některé disciplíny z letních olympijských her a vyzkouší si některá tradiční čínská cvičení a bojová umění. Tento týden bude také o sportovních soutěžích a o důležitosti pohybu pro naše zdraví :)

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

Výprava do džungle (5.8 – 9.8.2019)

Tento týden se vypravíme za zvířátky do džungle, kde nás čeká spousta dobrodružství. Vyzkoušíme si, jak šplhat po liáně, plížit se tiše jako šelmy a skákat jako opičky. Také se vydáme za pokladem do hluboké džungle, kde nás čeká spousta nástrah a překvapení. Osvěžíme se vlastnoručně nasbíraným a vyrobeným koktejlem z tropického ovoce. Na závěr si uspořádáme rej zvířecích masek.

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

Pravěk (12.8. – 16.8. 2019)

Budeme objevovat život pravěkého člověka. Jak se žilo v pravěku, co pralidi dělali, když neměli elektřinu, televizi, telefon, co lovili, jedli a pili? Budeme si vyprávět o mamutech, dinosaurech, trilobitech. Zahrajeme si s dětmi následně hru: „Cesta do pravěku“, kde si své poznatky ověří, případně obnoví. Děti si zkusí vytvořit nástěnné malby, vyrábět ručně papír, vyrábět korále z (keramické) hlíny, ze kterých si následně budou dělat třeba náhrdelníky.

Cena: 4 600 Kč*/týden

 

Z pohádky do pohádky (19.8. – 23.8. 2019)

Pohádky jsou neodmyslitelně spjaty s dětským světem. Děti je milují a jsou jakýmsi návodem pro děti, jak rozlišit dobro a zlo a jak si s nimi poradit. Zároveň rozvíjí jejich představivost a slovní zásobu. Je tedy třeba svět pohádek dětem zachovat. Každý den se děti seznámí s jinou pohádkou a pohádkovou postavou. Budeme malovat pohádkové postavy, vyrábět korunky pro princezny a meče pro prince a rytíře. Tento týden bude nejen s knížkami, ale i divadlem, kde zapojíme do děje i děti. Dále bude celý týden pro děti připraveno spousta her a soutěží, uskutečníme cestu pohádkovým lesem a rej pohádkových postav J

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

Pirátský týden (6.8. – 30.8. 2019)

Tento týden naši školku obklopí piráti! Nebude chybět kapitán s páskou přes oko, papoušek na rameni ani poklad. Budeme si vyprávět příběhy o pirátech, vyrábět pirátskou vlajku, kreslit mapu ostrova pirátů a otiskovat pirátské dukáty do modelíny. Děti budou luštit pirátské labyrinty a hádanky, zdolávat překážkovou dráhu na školní zahradě a nemine je ani pirátská bitva J. Budou plnit mnoho úkolů, aby našly ukrytý poklad!

Cena: 4 500 Kč*/týden

 

* cena zahrnuje celodenní stravu ve formě přesnídávka, oběd, svačina a celodenní pitný režim.